chodźże na pierogi! wegańskie pierogi na szybko - i historia ich powstania :)

chodźże na pierogi! wegańskie pierogi na szybko - i historia ich powstania :)

Poznaj naszą nową markę z wegańskimi pierogami! Farsze do złudzenia przypominające mięsne i ruskie, a pyszne miękkie ciasto przywoła Ci w myślach pierogi u Babci! 

 

Czy Ty też uważasz, że pierogi to najlepszy comfort food? Różne farsze otulone pysznym miękkim ciastem. Brzmi pysznie? Też tak myślałam, w zasadzie co można zepsuć w pierogach? Okazuje się, że wiele!

Z naiwnym optymizmem rozpoczęłam poszukiwania idealnych wegańskich pierogów. Próbowałam w lokalach, w supermarketach - mrożone i świeże, lecz wciąż zostawało to poczucie nienasycenia. 

Bo moja babcia robiła najlepsze pierogi i jak można to pobić?

Spróbowałam więc zrobić je sama! Moje pierwsze pierogi może nie były totalną porażką, ale twarde ciasto przy wałowaniu pomogło mi spalić więcej kalorii niż niejedna wizyta w siłowni. Przyznam, że nie były pomocne ani wskazówki  Babci, która powiedziała, że robi ciasto na oko, ani historia mamy, która opowiadała, że zrobiła raz w życiu pierogi i nie dość, że lepiła pół dnia to wszystkie się jej rozpadły przy gotowaniu bo źle kleiła.

Jednak ani brak receptury, ani nienajlepsza rodzinna pierogowa historia nie ostudziły mojego entuzjazmu. Prób było wiele i im częściej pierogi robiłam, tym lepiej mi wychodziły :) Gdy doszłam już do zadowalającego poziomu jako pierogowy amator zaczęłam myśleć do dalej. 

Przyznam, że też rękami i nogami broniłam się przed lepienie pierogów w raw nest na święta, wiedząc jakie rozmiary przybierają świąteczne zamówienia. Musiała przyjść pandemia i los sam mnie zmusił do poszerzenia świątecznej oferty ;) 

Pierwszy raz gdy nasze pierogi pojawiły się w świątecznej ofercie zamówienia przeszły nasze oczekiwania, po dobrym feedbacku, rok później zrobiliśmy jeszcze więcej pierogów, coraz głośniejsze były też głosy o dodaniu pierogów do naszej stałej oferty. 

Cóż można powiedzieć - klient nasz Pan :) dlatego od kilku miesięcy możecie zamawiać nasze wegańskie pierogi w raw nest :) dostępne są też z dostawą przez aplikacje: uber eats, wolt, bolt food. 

Można je również zamówić na naszej stronie z dostawą lub w Strefa Studencka UJ na ul. św Anny 6 ;) 

Sami  spróbujcie i oceńcie czy nasze wegańskie pierogi przypominają te najlepsze od Babci :) 

 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.